Jöran Steinhauer

Par Vācijas “Quiz čempionu” gandrīz kļūst dziedātājs Jöran Steinhauer

17. jūnija vakarā Vācijas televīzijā, kanālā ZDF, tika pārraidīta erudīcijas spēle “Quiz-Champion”, kurā piedalījās Latvijā iemīļotais dziedātājs Jorans Šteinhauers (Jöran Steinhauer) – pazīstams ar dziesmām  “Paldies Latiņam”, “Mans suns ir letiņš”, u.c..

“Quiz-Champion” atzīts par Vācijas grūtāko erudīcijas šovu, taču par spīti tam tieši šī epizode kļuvusi par vienu no skatītākajām. Trīs stundu garumā eksperti un šova dalībnieki sacentās zināšanās, lai iegūtu 100 000 eiro naudas balvu. Galvenais dalībnieku uzdevums bija pārspēt slavenus ekspertus piecās kategorijās, šoreiz tie bija aktrise Anna Talbaha (“Literatūra un valoda”), šefpavāre un politiķe Sara Vīnera (“Uzturs”), sporta komentētājs Marcel Reifs (“Sports”), kino režisors Mihaels “Bully” Hērbigs (“Kino un televīzija”) un galvenais ziņu diktors Jens Rīva (“Notikumu aktualitātes”). “Šeit Latvijā man sportā būtu jābūt gudrākam par Anatoliju Kreipanu, filmu jomā jāpārspēj, piemēram, Kristīne Želve un politikas jomā jāuzvar Jānis Domburs,” Jorans novērtē.

No kreisas puses: Jens Riewa, Sarah Wiener, Anna Thalbach, Marcel Reif, Michael “Bully” Herbig, Johannes B. Kerner © ZDF | Max Kohr

Joranam izdevās ātri, pārliecinoši un ar humora izjūtu atbildēt uz jautājumiem pirmajā kārtā un iekļūt finālā. Šovā tika pārādīts arī sižets no viņa dzimtās pilsētas Bohumas (Bochum), kurā Jorans, tērpies šallē ar latvju rakstiem, pastāstīja 3,17 milojonu lielai publikai par sevi, līdztekus minēdams arī Latviju un tās pārstāvēšanu Eirovīzijā 2014. gadā (Dziesma “Cake to bake”).

Daudzi vācieši tieši šo šova epizodi atzinuši kā aizraujošāko un labāko 10 gadu laikā. Jorans bez nevienas nepareizas atbildes pārspēja visus ekspertus, tādējādi iekļūstot finālā, kur erudīcijas spēlē sacentās paši uzvarētāji. To starpā bija kāda 67 gadus veca tulkotāja no Diseldorfas, kas atbildēja pareizi uz visiem pieciem fināla jautājumiem, kamēr Jorans Steinhauers pareizi atbildēja uz četriem. “Bija ļoti jautri. Šovam bija perfekts scenārijs un pelnīta uzvarētāja,” konstatē Jorans, kurš par zaudējumu nebēdā, jo ieguvis jaunus atbalstītājus Vācijā, kuri turpina reaģēt uz sociālo mediju ierakstiem un mājaslapā (joransteinhauer.com) publicēto.

Šovu iespējams noskatīties: https://kurz.zdf.de/oYPq/

TV-šovs “DER QUIZ CHAMPION”: Jöran Steinhauer, kopā ar raidījuma vadītāju Johannes B. Kerner © ZDF | Max Kohr

Sociālie mediji

https://m.facebook.com/joransteinhauer.official/

https://www.instagram.com/joransteinhauer/

https://www.youtube.com/c/JöranSteinhauer/videos

https://spoti.fi/3P1jMt0